Tradycyjną – bo tak robiło się od wieków. Czyi najprościej jak się da – z ziemi!

Jest to metoda którą stosujemy zawsze gdy się da, ponieważ jest najszybsza i najtańsza. Oczywiście, jeśli ścięcie drzewa w całości nie zagraża ludziom ani mieniu Klienta. Jeśli istnieje realne ryzyko, że drzewo nie zmieści się w pustej strefie, lub zahaczy o dom, płot czy inne obiekty, rezygnujemy z obalania całego drzewa. Stosujemy wtedy metodę alpinistyczną, lub wykorzystujemy podnośnik koszowy, aby ściąć drzewo po kawałku, i opuścić urobek w wyznaczone miejsce.

Jeśli drzewo jest zdrowe, a w jego otoczeniu dostatecznie dużo miejsca, obalamy je przy pomocy pilarki spalinowej i klinów. Wykonujemy trzy precyzyjne cięcia (tzw. rzazy), które nadają drzewu jedyny możliwy kierunek upadku i pozwalają trafić niemalże w punkt. Jednak w praktyce wystarczy, że pień jest częściowo wypróchniały lub drewno nierównomiernie wytrzymałe, posiadające wady, aby nieco zmienić kierunek upadku drzewa. Również silny podmuch wiatru w końcowej fazie operacji może zmienić jego trajektorię, lub zapoczątkować upadek zbyt wcześnie – tzn. przed wyprowadzeniem ostatniego rzazu – co może spowodować sporą odchyłkę. Dla tego decydujemy się na taką formę ścinki tylko, jeśli minimum ćwierć okręgu wyznaczającego strefę wokół pnia jest pusta, lub nawet jedna trzecia w przypadku dużych i rozłożystych drzew.

Często lepiej jest zdecydować się na bardziej pracochłonną metodę wycinki, niż podejmować ryzyko uszkodzenia dachu, czy przewodów energetycznych. W razie wszelkich wątpliwości, co do wyboru techniki ścinki drzewa, skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy wybiorą najbezpieczniejszą technikę pracy.

Bezpiecznie wycinamy drzewa technikami alpinistycznymi lub przy użyciu podnośnika koszowego. W dogodnych warunkach drzewa ścinamy z ziemi. Prace są wykonywane z najwyższą dbałością o bezpieczeństwo i mienie Klienta.

Dowiedz się więcej

Zajmujemy się projektowaniem i zakładaniem ogrodów. Prace wykonujemy starannie, mając na uwadze względy estetyczne i praktyczne. Świadczymy szeroki zakres usług od zakładania trawników po przycinanie roślin.

Dowiedz się więcej

Wykonujemy ekspertyzy ornitologiczne oraz inwentaryzacje przyrodnicze. Wieszamy budki lęgowe dla ptaków i nietoperzy. Promujemy ekologiczne sposoby zagospodarowania ogrodów poprzez doradztwo i wykonawstwo.

Dowiedz się więcej