Ile kosztuje wycięcie drzewa?

i co bierzemy pod uwagę oceniając koszt wycinki?

Każde drzewo jest inne i rośnie w różnym otoczeniu. Nie ma jednej ceny za wycinkę np. dużego dębu. Opowiemy, co bierzemy pod uwagę przy wycenie wycinki drzew

Lokalizacja
Sprawdzamy co znajduje się w otoczeniu drzewa. Płot, domek czy cenne kwiaty ograniczają możliwość wycinki i wymagają zastosowania bezpiecznego opuszczania gałęzi na linach.

Wysokość i średnica pnia
Im wyższe i grubsze drzewo, tym więcej pracy należy włożyć w jego wycięcie. Pracę wydłuża również rozdzielenie pnia na niskiej wysokości, co powoduje, że do wycinki mamy nie jedno, a dwa drzewa.

Przewody telefoniczne i energetyczne
Przebiegające wokół drzewa kable utrudniają wycinkę i wymagają niezwykłej ostrożności. Wydłużają czas pracy a za tym jej cenę.

Drzewo rośnie przy chodniku i ulicy
Gdy aby opuścić drewno i gałęzie należy wstrzymać ruch samochodów i pieszych niezbędne jest zaangażowanie pracownika kierującego ruchem. Przy większych realizacjach, musimy również wystąpić z wnioskiem o zajęcie pasa drogowego do zarządcy drogi.

Przy wycince, cięciu lub frezowaniu więcej niż jednego drzewa ceny podlegają negocjacjom

Chcesz dowiedzieć się więcej o cenach?

Wycinka drzewa metodą tradycyjną (z ziemi) to koszt od około 80 do 450 zł (w zależności od rozmiaru drzewa). Wycinka metodą tradycyjną jest możliwa tylko w przypadku, gdy w okolicy drzewa jest miejsce na jego położenie w całości.

Przeprowadzane z wykorzystaniem metod alpinistycznych albo podnośnika koszowego to koszt zaczynający się od 300 złotych. Cena zależy od utrudnień oraz rozmiarów drzewa. W takich przypadkach wyceny przeprowadzamy indywidualne na podstawie nadesłanych zdjęć lub wizji lokalnej.

Usuwanie zagrożeń w postaci pojedynczych konarów i gałęzi chorych, martwych, połamanych  kosztuje od około 150 złotych od sztuki. Cena zależy od umiejscowienia konaru, wielkości korony i uszkodzenia drzewa.

Co w przypadku drzew obumarłych
i suchych?

W przypadku drzew obumarłych i suchych ceny ulegają zmianie. Priorytetem dla nas jest bezpieczeństwo mienia klienta i naszych pracowników, dlatego nigdy nie wchodzimy na drzewa suche. 

W wielu przypadkach jedynym wyjściem jest użycie podnośnika koszowego, dźwigu lub wycinka z ziemi. W przypadku, gdy zobaczysz jakiekolwiek symptomy obumarcia drzewa jak najszybciej skontaktuj się z nami, sprawdzimy drzewo i zaproponujemy rozwiązanie